Bir e-postayı yanıtlamaya veya mobil cihazınızdan herkese açık olarak, hatta ofiste veya evinizde İnternet’te gezinmeyi denediyseniz, bir Wi-Fi etkin noktasına bağlı olursunuz. Bu bağlantı sadece son derece kullanışlı olmakla kalmaz, aynı zamanda akıllı telefonunuzun verilerini kullanmak zorunda kalmazsınız. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, sıcak noktalar kamu altyapısının ve İnternet deneyimimizin önemli bir parçası haline geliyor.

Her gün milyonlarca insan veri ihtiyaçları için halka açık noktalara bağlanıyor. Bazı tahminlere göre, dünya çapında yaklaşık 200 milyon sıcak nokta var ve 2018’e kadar dünyadaki her 20 kişi için bir sıcak nokta olacak. Her zaman açık olan modern dijital yaşam tarzımız sayesinde insanlar sürekli bağlı olmayı ve halka açık Wi- Fi erişim noktaları, bu ihtiyaçları karşılamak için küresel bir erişim noktası ağına genişliyor.

Network – Ağ Kurulumu Nedir?

hotspot nedir?

Hotspot: Etkin nokta, bir İnternet servis sağlayıcısına bağlı bir yönlendirici ile kablosuz yerel alan ağı (WLAN) aracılığıyla insanların genellikle Wi-Fi kullanarak İnternet’e erişebileceği fiziksel bir konumdur. Çoğu kişi bu konumlara “Kablosuz erişim noktaları” veya “Kablosuz bağlantılar” adını verir. Basitçe söylemek gerekirse, sıcak noktalar, kullanıcıların akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlarını İnternet’e kablosuz olarak bağlayabilecekleri fiziksel yerlerdir.

Diğer hizmetlerimiz görmek için buraya tıklayınız.