Güvenlik Sistemi Nedir?

Herhangi bir güvenlik sisteminin en temel tanımı adında bulunur. Kelimenin tam anlamıyla, birlikte çalışan bileşenler ve cihazlar sistemi aracılığıyla bir şeyin güvence altına alındığı bir araç veya yöntemdir.

Bu durumda, hırsızlara ve diğer potansiyel ev davetsiz misafirlerine karşı korumak için merkezi bir kontrol paneliyle birlikte çalışan entegre elektronik cihazların ağları olan ev güvenlik sistemlerinden bahsediyoruz.

Tipik bir ev güvenlik sistemi şunları içerir:

  • Bir evin güvenlik sisteminin birincil denetleyicisi olan bir kontrol paneli
  • Kapı ve pencere sensörleri
  • Hem iç hem de dış hareket sensörleri
  • Kablolu veya kablosuz güvenlik kameraları
  • Yüksek desibel sireni veya alarmı
  • Bir avlu işareti ve pencere etiketleri

Diğer hizmetlerimizi görmek için buraya tıklayınız.

Ev güvenlik sistemine sahip olmanın avantajları nelerdir?

Çok sayıda çalışma, güvenlik sistemi olmayan evlerin, profesyonel olarak izlenen sistemleri olanlara kıyasla, hırsızların doğası gereği fırsatçı olduğu ve kolay hedefler peşinde olduğu için hırsızlığa yakalanma olasılığının üç kat daha fazla olduğunu göstermektedir.

Profesyonel olarak izlenen bir ev güvenlik sisteminiz varsa, hırsızların başarısız olmaları ve yakalanma olasılıklarının çok yüksek olduğunu bilmesini sağlıyorsunuz.

Diğer bir avantaj ise evinizi uzaktan yönetme yeteneğidir. Bununla, genellikle web etkin bir cihaz aracılığıyla güvenlik sisteminizi dünyanın herhangi bir yerinden etkinleştirilebilir ve devre dışı bırakabilir, evinize gelen ve evden çıkanları izleyebilirsiniz.