Bilgisayar Tamiri

BİLGİSAYAR TAMİRİ

Bilgisayar Tamiri Nedir?

Bilgisayar onarımı uzman bir bilgisayar tamiri teknisyeni tarafından yapılır. Genellikle, bir donanım hatası bilgisayarın fiziksel olarak gözden geçirilmesini ve anormalliklerin test edilmesini gerektirir.
Rastgele erişim belleği (RAM), sabit disk, güç kaynağı veya optik sürücü gibi şüpheli bileşenler, bir hata algılanırsa bilgisayar parçaları ayrı ayrı denetlenebilir, sorun giderilebilir veya değiştirilebilir.
Bilgisayarı sökmek ve yeniden monte etmek için özel ekipman ve aksesuarlar gerektirir.

Yazılım tabanlı bilgisayar tamiri sorunları genellikle işletim sistemi (OS) yapılandırması veya güncellemeleri, yüklü uygulamalar, virüsler ve diğer yazılım hizmetleri ile ilgilidir. bilgisayar
Benzer şekilde, Ağ / Internet sorunları için bilgisayar onarımı, bir bilgisayarın kullanılabilir ve ağ hizmetlerini tamamen kullanmasına izin verir.

bilgisayar tamiri

Farklı bir konuda yardıma ihtiyacınız varsa “Hizmetlerimiz” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Hizmetlerimiz Sayfasına gitmek için tıklayınız.

BİLGİSAYAR TAMİR TEKNİSYENİ NEDİR?

Bilgisayar onarım teknisyenleri, arızalı bilgisayar donanım ve yazılımlarını alır, ardından sistemlerin kullanılabilir duruma getirilmesi için tanılama ve sağlama için gerekli adımları gerçekleştirir.

Teknisyenler ayrıca kişisel bilgisayarları ve sunucuları oluşturur ve birleştirir ve bilgisayarların ve diğer ilgili cihazların yerel alan ağlarını kurabilir.

Bilgisayar onarım teknisyenleri esas olarak bir bilgisayarın donanım bileşenleri ile ilgilenir, ancak bazen sürücüleri, belleği ve kartları takmaları veya değiştirmeleri istenir.

bilgisayar tamiri

Bileşenlerden bir sistem oluşturmak ve işletim sistemi yazılımını sabit diske yüklemek için bir bilgisayar onarım teknisyeni gerekebilir. Ardından, işletim sistemi yazılımının donanımla çalışmasına izin veren, sürücü adı verilen gerekli programları bulur ve yükler.

Bir bilgisayar onarım teknisyeni de bilgisayar yazılımı ile çalışacaktır. Bu genellikle işletim sistemi yazılımıdır. Bilgisayarlar virüs gibi kötü amaçlı yazılım bulaşmalarına maruz kalabilir ve rahatsız edici programları kaldırmak için bir bilgisayar onarım teknisyeni çağrılabilir.