Bilgisayar bakımı , bir yazılım ve donanım açısından bilgisayarınızın en iyi
performans düzeyinde çalışmasını sağlamak için çeşitli adımları açıklar.

istanbul bilgisayar bakımı

Donanım Bakımı

Bilmeniz gereken bir faktör, sisteminizin, masaüstünüzün veya dizüstü bilgisayarınızın oda sıcaklığında çalışacak şekilde tasarlanmış olmasıdır. Yüksek sıcaklıklar bilgisayarınızın daha yavaş ve durgun çalışmasına ve hatta herhangi bir uyarı yapmadan kapanmasına neden olabilir. Günümüzün bilgisayarları, güvenlik önlemi gibi, bileşenleri ısındığında kapanacak şekilde tasarlanmıştır. Düşük sıcaklıklar da bilgisayarınıza zarar verebilir, çünkü donanım bileşenleriniz ısı üretir ve düşük sıcaklıkla birlikte yoğunlaşma etkisi görünür.

Yoğuşma, bilgisayarın bileşenlerini temel alacak ve parçalanmalarına ve hatta kısalamasına neden olacaktır.
Masaüstü bilgisayarlar genellikle güç kaynağı ve işlemci için soğutma sistemleri (soğutma fanları) ile tasarlanmıştır.
Bileşenlerin uygun bir soğutma için mümkün olduğunca fazla alana sahip olması için masaüstünüzde büyük bir kasaya (kule) sahip olmanız önerilir. Ayrıca standart CPU fanınızı daha gelişmiş bir fan ile değiştirmek isteyebilirsiniz . Bu daha iyi bir hava akışı oluşturacak ve CPU ısısını verimli bir şekilde soğutacaktır.

Diğer hizmetlerimizi görüntülemek için tıklayınız.

istanbul bilgisayar bakımı

Yazılım

Bilgisayarları kullanım açısından iki tipte kategorize edebiliriz: iş bilgisayarı ve kişisel bilgisayar. iş bilgisayarın önemli yazılımlar, kritik veri ve hassas bilgileri saklanır. Bilgisayarınızın yavaşlaması ve hatta çökmesine neden olabilecek beklenmedik sorunlar ortaya çıkabileceğinden, çalışma alanı ortamınıza herhangi bir crack yazılım sürümü yüklememenizi öneririz.